FriluftsRådet

Grønne Spirer

Fugle, børn og natur

Start: 18. september 2020 09:00
Slut: 18. september 2020 15:00
Målgruppe: 2-6 års personale
Sted: Naturskolen
Adresse: Kapt. Undalls Vej 1, DK- 8800 Viborg
Ledige pladser: 4

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anne-Dorte Mogensen (Thorsager Skole og Børnehus, Syddjurs Kommune)
  • Anne Marie Willumsen Boel (Grøn Dagpleje Lemvig II, Lemvig Kommune)
  • Annie Fredborg (Digterparkens Børnehus, Viborg Kommune)
  • Ann Ø. Busk (Naturdagplejere område Øst ved Gine Madsen, Viborg Kommune)
  • Dianna (Hanstholm Naturvuggestue, Thisted Kommune)
  • Ditte Vester Hansen (Økoditte, Viborg Kommune)
  • Dorthe Stougaard (Ørslevkloster Børneunivers, Skive Kommune)
  • Dorthe Villumsen (Hanstholm Naturvuggestue, Thisted Kommune)
  • Else Godthåb Nielsen (Skals Børnehus (tidligere Kærhuset/Rosengården), Viborg Kommune)
  • Gitte Bukhave (Apoteker Norgaards B.H., Skive Kommune)
  • Gitte Margrethe Møller (Naturdagplejere gr 17 team Nord ved Gitte Møller, Randers Kommune)
  • Henrette Møller Henriksen (Grøn Dagpleje Lemvig, Lemvig Kommune)
  • Janni Tinggaard Bager Christensen (Børnehaven Damstræde, Aalborg Kommune)
  • Jan Tøstesen (Skørbæk/Ejdrup Naturbørnehave, Aalborg Kommune)
  • Karin Jensen (Thorsager Skole og Børnehus, Syddjurs Kommune)
  • Kirsten Remmevad (Naturdagplejere område Øst ved Gine Madsen, Viborg Kommune)
  • Lene Bødker (Naturdagplejere område Øst ved Gine Madsen, Viborg Kommune)
  • Maja Frier (Bjerregrav Børnehus, Viborg Kommune)
  • Majbritt Koch (Naturdagplejere område Øst ved Gine Madsen, Viborg Kommune)
  • Marianne Fruergaard (Apoteker Norgaards B.H., Skive Kommune)
  • Marianne Lave (Digterparkens Børnehus, Viborg Kommune)
  • Mette Skaarup (Ørslevkloster Børneunivers, Skive Kommune)
  • René Vang (Fribørnehuset Øster Jølby, Morsø Kommune)
  • Sonja Villekold (Bjerregrav Børnehus, Viborg Kommune)
  • Tommy frederiksen (DaycareNord, Skive Kommune)
  • Ulrik Vesterager (Børnehaven Gl. Kongevej i Videbæk, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Vibeke Levring (Naturdagplejere område Øst ved Gine Madsen, Viborg Kommune)

Venteliste:
  • Casper (Skørbæk/Ejdrup Naturbørnehave, Aalborg Kommune)
  • Chalotte gregersen (Naturbørnehaven Bakkegården, Favrskov Kommune)
  • Pernille Heltborg (Fribørnehuset Øster Jølby, Morsø Kommune)
  • Sandra Andersen (Fussingø Naturbørnehave, Randers Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website