FriluftsRådet

Grønne Spirer

De 0-3 årige - naturoplevelser og sprogudvikling

Start: 30. september 2020 09:30
Slut: 30. september 2020 16:00
Målgruppe: 0-3 års personale
Sted: Naturcenter Amager Strand
Adresse: Øresundsstien 7, 2300 København S
Ledige pladser: 2
Tilmeld dette kursus
Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Annegrethe Jacobsen (Pilehuset, Frederikssund Kommune)
  • Bettina Strøh (Dagplejen Albertslund Kommune, Albertslund Kommune)
  • Birgit Danielsen (Børnehuset Kærlodden, Ballerup Kommune)
  • Camilla Lerking (Dagplejen Albertslund Kommune, Albertslund Kommune)
  • charlotte Baun Bloch (Børnehusene Nivå - Mariehønen, Fredensborg Kommune)
  • connie Refstrup (Ballerup Dagpleje, Dagplejehuset, Ballerup Kommune)
  • Gitte Tingleff (Ballerup Dagpleje, Dagplejehuset, Ballerup Kommune)
  • Hanne Thielsen (Tåstrup-naturdagplejere ved Hanne Thielsen, Høje-Taastrup Kommune)
  • Hatice Funda Cann (Børnenes Verden - Troldhytten, København Kommune)
  • Helene Gregor (Børnehusene Nivå - Mariehønen, Fredensborg Kommune)
  • Helle Jensen (Dagplejen - Odsherred Kommune (Syd), Odsherred Kommune)
  • Henriette Bagger-HAnsen (Børnehuset Kærlodden, Ballerup Kommune)
  • Jane grube Nordahl (Bjergsted Bakker, Kalundborg Kommune)
  • Jens-Jacob (Bøgegården, Fredensborg Kommune)
  • Katrine (Bøgegården, Fredensborg Kommune)
  • Khushbu Safi (Solstrålen, Fredensborg Kommune)
  • konferencedeltager 2 (Børnehuset Højmarksvej, Gladsaxe Kommune)
  • Lisbeth marker (Ballerup Dagpleje, Dagplejehuset, Ballerup Kommune)
  • Lotte Nielsen (Dagplejen - Odsherred Kommune (Syd), Odsherred Kommune)
  • Michele Jeziorski (Natur-Børnehuset, Fuglereden, Sorø Kommune)
  • Nana Skjærlund (Børnehuset Højmarksvej, Gladsaxe Kommune)
  • Nina Hemmingsen (Børnehuset Solsikken Q, Rødovre Kommune)
  • Pia Hoier (Tåstrup-naturdagplejere (8) gadekrydset, Høje-Taastrup Kommune)
  • Rannva Mortensen (Børnehuset Bryggen, København Kommune)
  • Rebecca Bibi Jeziorski (Trestensgården, Slagelse Kommune)
  • RIkke Marianne Bille (Espebo Børnehus, Furesø Kommune)
  • Sabina Juel Nielsen (Trestensgården, Slagelse Kommune)
  • Tina Gitte Petersen-Rasmussen (Bjergsted Bakker, Kalundborg Kommune)
  • vivi (Børnehuset Hellebæk, Helsingør Kommune)
  • Vivi Jacobsen (Børneuniverset, Frederiksberg Kommune)
  • Zuleyha Hanci (Børnehuset Solsikken Q, Rødovre Kommune)

Venteliste:
  • Birgit olsen (Bispehøjens Børnegård, Holbæk Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website